آستان جانان
وب نوشت نادرقهرمانی دهبکری 
قالب وبلاگ
لینک دوستان

برخی همسران در مورد همسرانشان دچار شک و تردید و توهم خیانت هستند و همیشه احساس می کنند در معرض خیانت همسرشان قرار دارند و احساس ترس و تهدید می کنند

متخصصین اعصاب و روان هشدار می دهند که تجسس و کنجکاوی های همسران نسبت به یکدیگر موجب ایجاد نگرانی های دائمی،اضطراب و به تدریج منجر به خشم و نفرت خواهد شد.

در مورد تجسس همسران در احوال یکدیگر، تمایل به این که فرد از همه مسائل اطرافیان سر در آورد و این احساس که شاید دیگران موضوعاتی را از وی پنهان می کنند یا دروغ می گویند و به وی خیانت می ورزند گفتنی بسیار است.


موضوعات مرتبط: روانشناسی
لطفاً ادامه ی مطلب را بخوانید
[ جمعه ۱۷ بهمن۱۳۹۳ ] [ 10:36 ] [ نادرقهرمانی دهبکری ]

نخستین تکنیکی که هنگام رویارویی با استرس می‌توانید انجام دهید، تنفس عمیق است. در واقع تنفس عمیق شکمی یک تکنیک قدرتمند و واقعا موثر در کاهش استرس است چرا که واکنش‌های مثبت بدن را فعال می‌کند و واکنش‌های عصبی ناشی از نگرانی‌های مختلف را متوقف می‌سازد. 


موضوعات مرتبط: روانشناسی
لطفاً ادامه ی مطلب را بخوانید
[ چهارشنبه ۱ بهمن۱۳۹۳ ] [ 18:22 ] [ نادرقهرمانی دهبکری ]

وقتی عیبی که داریم چنان بد است که آن را پنهان می کنیم و خودمان را جور دیگری به همه نشان می دهیم ،یک من دروغین می سازیم. این کار کشتن روح است و مشکلات روانی متعددی به بار می آورد.

شرم، ارزیابی منفی ما از خودمان است.این شرم مسموم است چون ما را بی ارزش می داند و از طرف دیگر " شرم سالم" شرمی است که اشتباهات را گوشزد می کند. شرم سالم موجب فروتنی می شود ، سبب می شود با فکر باز دنبال آموختن باشیم، اما در این جا منظور ما شرم مسموم است. همه شرم را پنهان می کنند: سرشان را پایین می اندازند، رخ می گردانند یا قایم می شوند. یادتان باشد که این شرم با خجالتی بودن متفاوت است.


موضوعات مرتبط: روانشناسی
لطفاً ادامه ی مطلب را بخوانید
[ یکشنبه ۹ آذر۱۳۹۳ ] [ 23:25 ] [ نادرقهرمانی دهبکری ]

قانون ساده‌ای است. شما پاسخگو و مسئول نتایج زندگی خودهستید، خوب یا بد،موفق یا ناموفق، شاد یا اندوهگین، منصفانه یا غیرمنصفانه. شما اختیار دار زندگی خود هستید.

* بدون توجه به اینکه چه کسی را می خواهید مقصر قلمداد کنید: شما بودید که انتخاب کردید.

* شما بودید که آن حرف ها را زدید.

* شما بودید که عصبانی شدید.

* شما هستید که برای خود ارزش قایل نیستید.

* شما با او ازدواج کردید.

* شما از رویاهایتان دست کشیدید و …….. و …………. و ………………….


موضوعات مرتبط: روانشناسی
لطفاً ادامه ی مطلب را بخوانید
[ جمعه ۲ آبان۱۳۹۳ ] [ 11:12 ] [ نادرقهرمانی دهبکری ]
کودکان خجالتی از اینکه مورد قضاوت دیگران قرار بگیرند، ترسان اند اضطراب ناشی از این موضوع سبب بروز حس حقارت در آنها می شود. لازم است به طور مرتب به حرف های کودک و چیزهایی که از اطرافیان شنیده گوش کنید.به او اعتماد به نفس بدهید.هرچه شما بیشتر با او صحبت کنید، برقراری ارتباط با دیگران نیز برای او راحت تر خواهد شد.


موضوعات مرتبط: روانشناسی
لطفاً ادامه ی مطلب را بخوانید
[ جمعه ۱۱ مهر۱۳۹۳ ] [ 8:30 ] [ نادرقهرمانی دهبکری ]

در هشدار نوع اول برنامه بعدی روزانه را به اطلاع کودک می رسانید. برای مثال به او اطلاع می دهید که به زودی باید آماده رفتن به رختخواب شود یا اینکه تا چند دقیقه دیگر سفره غذا پهن می شود. در هشدار نوع دوم رفتار نامناسب فرزندتان را به گوشزد می کنید و در واقع به او فرصت می دهید تا رفتار خود را تصحیح کند.


موضوعات مرتبط: روانشناسی
لطفاً ادامه ی مطلب را بخوانید
[ دوشنبه ۷ مهر۱۳۹۳ ] [ 8:11 ] [ نادرقهرمانی دهبکری ]

این روزها آمار اخبار منفی در تلویزیون رو به افزایش است، اما این اخبار منفی چه تاثیری بر روح و روان ما دارد؟

خیلی وقت است که می‌دانیم محتوای احساسی فیلم‌ها و برنامه‌های تلویزیونی می‌تواند بر سلامت روانی ما تاثیر بگذارد. این تاثیرات مستقیم بر روحیه ما اثر گذاشته و روحیه‌مان هم بر جنبه‌های مختلف تفکر و رفتار ما اثر می‌گذارد. اگر برنامه تلویزیونی تجربیات روحی منفی (مثل اضطراب، ناراحتی، عصبانیت و تنفر) عنوان کند، این تجربیات بر تعبیر شما از رویدادهای زندگی خودتان، نوع خاطراتی که به یاد می‌آورید و میزانی نگرانی‌تان برای مسائل روزمره زندگی اثر خواهد گذاشت.


موضوعات مرتبط: روانشناسی
لطفاً ادامه ی مطلب را بخوانید
[ دوشنبه ۲۹ اردیبهشت۱۳۹۳ ] [ 7:5 ] [ نادرقهرمانی دهبکری ]

نویسنده : دکتر فیلیپ مک گرا /مترجم: مهدی قراچه داغی

مهم نیست که زمین بخورید، مهم این است که از زمین بلند شوید. (وینس لومباردی)

استراتژی شما: سر رشته امور زندگی تان را به دست بگیرید. راه بلندی در پیش دارید. شما راننده همه روزه زندگی خود هستید.

به طور مشخص روزی نیست که بدون مسئله و بدون تلاش برای برخورد با مسائل زندگی به پایان رسد. خوب می دانید اگر در یک زمینه از زندگی تان، مثلاً اگر در منزلتان آرامشی برقرار باشد، ممکن است در محل کار مشکلاتی بروز کند. آرامش در محیط کار هم سببی نیست تا در جمع خانواده به مشکلاتی برخورد نکنید. در این زمینه که وجود مسئله چیز خوبی است گفتنی زیاد است.


موضوعات مرتبط: روانشناسی
لطفاً ادامه ی مطلب را بخوانید
[ چهارشنبه ۲۴ اردیبهشت۱۳۹۳ ] [ 23:27 ] [ نادرقهرمانی دهبکری ]


موضوعات مرتبط: روانشناسی
[ سه شنبه ۲۷ اسفند۱۳۹۲ ] [ 9:10 ] [ نادرقهرمانی دهبکری ]

از قدیم گفته اند که موفقیت ها در سختی بدست می آیند. اگر در حال حاضر در یکی از پیچ و خم های دشوار زندگی تان قرار گرفته باشید شنیدن این جمله احتمالا ناراحتتان می کند و می گویید. من موفقیت نخواستم به همین شرایط فعلی ام راضی هستم ای کاش کمی از سختی ها کاسته می شد.

همه ی جمله های به ظاهر کلیشه ای به درد نخور نیستند خیلی وقت ها اگر از بین مشکلات بیرون بیاییم و از زاویه جدید به مسائل و مشکلاتی که پشت سر گذاشته ایم بنگریم می بینیم که چقدر در ساختن ما موثر بوده اند و حتی نگرش مان را به زندگی تغییر داده اند در این گزارش به 5 مهارت اساسی برای غلبه ماهرانه بر سختی ها ارائه می کنیم


موضوعات مرتبط: روانشناسی
لطفاً ادامه ی مطلب را بخوانید
[ دوشنبه ۱۹ اسفند۱۳۹۲ ] [ 8:4 ] [ نادرقهرمانی دهبکری ]
   ........   مطالب قدیمی‌تر >>

.: Weblog Themes By Iran Skin :.

سلامی چو بوی خوش آشنایی

ایستادگی کن ،

ایستادگی کن ؛

و ایستادگی کن ...

و به یاد داشته باش که لشکری از کلاغها ، جرات نزدیک شدن به مترسکی که ایستادگی را فقط به نمایش می گذارد . ندارند.


« معجزه ها رخ می داد، اگر جوانان می دانستند و پیران می توانستند.»مقالات و مطالب منتشره لزوماًنظرمدیر وبلاگ نمی باشد.
امکانات وبلاگ آستان جانان